7. ročník akce Hrajme si i hlavou

Ve dnech 19.-20.6.2014 se na Tylově nábřeží v Hradci Králové uskutečnil již 7. ročník popularizační akce "Hrajme si i hlavou". Letošním mottem akce byla "POHÁDKOVÁ VĚDA"!

Opět pro vás bylo připraveno množství stánků s pokusy a hlavolamy, které si každý účastník mohl sám vyzkoušet. Nechyběla ohňová kouzla, hrátky se suchým ledem a škrobem, obří bubliny, oblíbené optické klamy, netradiční pokusy se zvukem, optikou i elektřinou. Vyzkoušeli jste si svou obratnost při chůzi na laně a chůdách i ostrost fakírského lože. Čekaly vás i neuvěřitelné pokusy s kapalným dusíkem. Adrenalinovou novinkou bylo laserové bludiště, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak byste uspěli v akčních filmech, a také chemická show s barevnými ohni a dýmy.

Ani letos nebyli návštěvníci ochuzeni o pozorování hvězdářskými dalekohledy, zajímavosti o vesmíru a poutavé vyprávěni kolegů z Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Na akci se již podruhé představilo i Speciálně pedagogické centrum pro zrakově postižené děti v Hradci Králové, takže bylo možné vyzkoušet si napsat své jméno Braillovým písmem, projít se se slepeckou holí nebo vyzkoušet speciální hry a pomůcky pro zrakově postižené. Svůj talent předvedli i nadšenci z Domu dětí a mládeže Hradce Králové. A to rozhodně není všechno! Přijďte se přesvědčit!

Podpořit nás můžete i na facebooku, kam dáváme fotografie a videa z příprav této akce!Na "Hrajme si i hlavou" bylo možné vyhrát vstupenku na zajímavou přednášku.

Pohádky a mýty na hvězdné obloze

Přednáška se věnovala mýtům spojeným se souhvězdími a zároveň astrofyzice zajímavých objektů, jako jsou Kuřátka, „Hvězda host“, Krabí mlhovina a Malý zelený mužíček č. 1 v Býku nebo ďábelská hvězda a její padající kolegyně ze souhvězdí Persea.


Na akci byl i Albert!

Archiv

Organizátoři


Univerzita Hradec KrálovéDále se na akci představí


SPC pro děti s vadami zraku při SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova
Hradec Králové

Dům dětí a mládeže
Hradce Králové

Kontakt:

michaela.krizova@uhk.cz