2. ročník

18.-20.6.2009 proběhl 2. ročník akce Hrajme si i hlavou. Zaměstnanci, doktorandi a studenti z UHK spolu s kolegy z královehradecké hvězdárny opět připravili netradiční a nápadité nahlédnutí do mnoha přírodovědných záhad a jevů. Mimo jiné bylo možné vyzkoušet si chůzi po hladině, odhalovat taje optických klamů, další stánky nabídly hlavolamy a krásné papírové skládačky, využívala se i možnost pohrát a vyzkoušet si výrobu hraček z odpadu nebo prozkoumat nanovlákno. Návštěvníci si sami na sobě zkoušeli, jak nám kladky ulehčují práci, a obdivovali také krásné parní modely a nejlepší vynález roku 2006 - "autíčko na vodu". Jeden ze stánků s fyz. hračkami si připravili i studenti GJKT.

Dále byly k dispozici přednášky zaměřené např. na levitaci, zajímavé historické fyzikální přístroje, výboje za sníženého tlaku, optické experimenty, konstrukci a vývoj dalekohledu, historické perličky z astronomie, zajímavosti o programu Apollo a další poutavá fyzikální témata. A nezapomněli jsme ani na soutěže, které prověřily, fyzickou kondici, orientaci v mapě, logické uvažování i pozornost soutěžících u stánků.

Plakát k 2.ročníku

Na letošní akci se, oproti loňskému ročníku, podařilo zdvojnásobit návštěvnost, z čehož máme velkou radost. Doufáme, že příště přijdete zase! Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli!

Několik fotografií z 2. ročníku Hrajme si i hlavou.  

prednasky2.jpg   pokusy2.jpg  
Přednášky   Fyzikální pokusy  
     
 
Dotazy a připomínky

info@hrajme-si-i-hlavou.cz

Napsali o nás na internetu

Český rozhlas:  Druhý ročník "Hrajme si i hlavou" v Hradci Králové

MF DNES:  Hrajme si také hlavou
Hrajme si i hlavou …

… i před Vánocemi

Ve čtvrtek 10. 12. 2009
se uskutečnilo v aule nové budovy UHK

představení brněnského fyzikálního divadla ÚDIF.  UDIF.JPG, 12kB
 
K vidění byla spousta úžasných pokusů, a tak doufáme, že to všechny návštěvníky zaujalo
a že se podobná akce brzy zopakuje.

Archiv

Organizátoři


Univerzita Hradec KrálovéPartneři


Město Hradec Králové


Česká fyzikální společnost


Dále děkujeme

Elmarco

Amylon

Elmarco

Elmarco

IQPark

Kontakt:

michaela.krizova@uhk.cz